Kayseri Büyükşehir Belediyesi Bünyan Yatırım Zirvesi - BÜNYAN HABERLERİ

728x90 AdSpace

SON DAKİKA

Kayseri Büyükşehir Belediyesi Bünyan Yatırım Zirvesi


Kayseri Büyükşehir Belediyesinin ilçelere yapacağı yatırımlar Bünyan'da düzenlenen toplantıda masaya yatırıldı.


Kayseri Büyükşehir Belediyesi'nin ilçelere yapacağı yatırımlar Bünyan'da düzenlenen toplantıda masaya yatırıldı. İlçelere yapılacak olan yatırımların projelerinin hazırlandığını ve Eylül ayının sonunda ihale safhasının tek tek başlayacağını dile getiren Başkan Özhaseki, verdikleri tüm sözlerin arkasında olduklarını ve Büyükşehir Yasasının ne getireceğinin herkes tarafından görüleceğini söyledi.


Bünyan'a ve diğer ilçelere yapılacak olan yatırımların ele alındığı ve ilçe belediye başkanlarının da katıldığı toplantıya Büyükşehir Belediye Başkanı Mehmet Özhaseki'nin yanısıra AK Parti Kayseri Milletvekilleri Yaşar Karayel ve İsmail Tamer ile AK Parti İl Başkanı Hüseyin Cahit Özden de iştirak etti. İl Başkanı Hüseyin Cahit Özden ve AK Parti Kayseri Milletvekilleri kısa birer konuşma yaparak bir süre önce Bünyan'da meydana gelen selden dolayı geçmiş olsun dileklerini ilettiler.
Bünyan'da altyapı hizmetlerine yaklaşık 15 milyon lira harcanacağını da dile getiren Başkan Mehmet Özhaseki, "Bünyan belediyesi hiçbir iş yapmasa, sadece altyapı hizmetini 7,5 yılda yapabilir. Çünkü bütçesi bu kadar. İnşallah biz bu işleri gelecek senenin sonunda bitiririz" dedi.Bünyan'a yapılacak olan Kadınlar ve Gençlik Merkezi ile 1000 kişilik çok amaçlı salonun projesini de gösteren Başkan Özhaseki, toplantıyı izleyen Bünyanlı vatandaşlardan alkış aldı. Başkan Özhaseki, ayrıca Bünyan'ın Pınarbaşı bölgesine mesire alanı yapılacağını kaydetti.
Bünyan Belediye Başkanı Şinasi Gülcüoğlu da yaptığı konuşmada sel felaketinde Büyükşehir Belediyesi tarafından verilen desteğe teşekkür etti. Gülcüoğlu, Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreteri Mustafa Yalçın ve iş makinalarının felaket sırasında ve sonrasında yoğun bir çalışma sergilediklerini kaydetti. Gülcüoğlu, ilçenin sorunları hakkında da bilgi verdi.


Sözlerine Bünyan'da yaşanan sel felaketinde can kaybı yaşanmamasından duydukları memnuniyeti dile getirerek başlayan ve geçmiş olsun dileklerini ileten Büyükşehir Belediye Başkanı Mehmet Özhaseki de, sel sırasında Büyükşehir Belediyesi'nin Bünyan Belediyesi ile birlikte yaptığı çalışmaları dile getirdi. Büyükşehir yasası çıktıktan sonra ilçelere tek tek giderek yasanın ne getireceğini anlattıklarını hatırlatan Başkan Özhaseki, "Seçim öncesi yine tek tek ilçelerimiz gezerek o ilçelerde nelerin yapılacağını, ilçelerin sorunlarının neler olduğunu yerinde tespit etmiştik. Seçimler geçtikten sonra da yine ilçelere gidip yapılacak olanları kararlaştırdık. Birkaç ay içinde her ilçemize ve büyük köylerimize dörder kez gitmiş olduk. Sonrasında her ilçe için ayrı ayrı mimarlar, mühendisler tayin ettik. Arkadaşlarımız tek tek tespitler yaparak, projeler hazırladılar. Projelerini yetiştirebildiğimiz işlerin Eylül sonuna kadar ihalesini yapacağız. Önümüzdeki sene büyük bir bölümünü bitiririz. Sonra yeniden ilçelerimize gidip şimdi sıra nerede diyeceğiz. Şükür olsun ki, verdiğimiz o sözlerimizin hepsinin arkasındayız ve takip ediyoruz" dedi.
Kayseri Büyükşehir Belediyesi Bünyan Yatırım Zirvesi Reviewed by bunyan on 9/02/2014 Rating: 5 Kayseri Büyükşehir Belediyesinin ilçelere yapacağı yatırımlar Bünyan'da düzenlenen toplantıda masaya yatırıldı.

Hiç yorum yok: