7.05.2012

Bünyan Karahıdır Organik Tarım Projesi

Kayseri'de, İl Gıda ve Hayvancılık Müdürlüğü'nde 'Bünyan İlçesi Karahıdır Köyü Organik Tarım Projesi' konulu bilgilendirme toplantısı yaptı. Toplantıda Kayseri'nin sebze yetiştiriciliği masaya yatırıldı.

İl Gıda ve Hayvancılık Müdürlüğü toplantı salonunda yapılan bilgilendirme toplantısında açıklama yapan İl Gıda Tarım ve Hayvancılık Müdür Vekili Aydın Çalışkan, Kayseri'nin sebze yetiştiriciliği konusunda geride olduğunu belirtti. Kayseri'de profesyonel sebze yetiştiriciliği yapılmadığına dikkat çeken Çalışkan, "Kayseri hayvancılıkta iddialı bir il. Bitkisel üretimde özellikle son yıllarda çerezlik kabak ve elma üretiminde başta olmak üzere iddialı olduğu ürünler var. Ama sebzecilikte hakikaten çok önde olmayan, çok fazla tarım ilacı kullanmayan bir ilimiz. Yani çok profesyonel manada ilimizde sebzecilik yok. Fakat üretilen ürünü daha yüksek değerde nasıl satabiliriz, üreticilerimizin gelirini nasıl arttırabiliriz diye arkadaşlar çalışma yaptı. Bu çalışmanın içerisinde organik sebze üretimini, sağlıklı sebzeyi Kayseri halkına ve gerekirse Kayseri dışındaki insanlarımıza ulaştırmak hem sebzecilik yapan başta Bünyan'ın Karahıdır köyü olmak üzere üreticilerimizin gelirini arttırmak için organik sebze üretimini bu bahar itibariyle başlatıyoruz." şeklinde konuştu.
İl Gıda Tarım Ve Hayvancılık Müdür Vekili Aydın Çalışkan: başlıklı ve Kayseri"de, İl Gıda ve Hayvancılık Müdürlüğü"nde "Bünyan İlçesi Karahıdır Köyü Organik Tarım Projesi" konulu bilgilendirme toplantısı yaptı. Toplantıda Kayseri"nin sebze yetiştiriciliği masaya yatırıldı. özetli haberi okudunuz.

0 yorum:

Yorum Gönder