4.09.2014

Samsung Galaxy Note 4 Fiyatı ve Özellikleri..

Samsung Galaxy Note 4 Fiyatı ve ÖzellikleriTeknoloji devi Samsung'un yeni note serisi modeli çok yakında piyasadaki yerini alacak. Samsung Galaxy Note 4'te hangi özellikler mevcut olacak? Önceki modellerden farklı olarak eklenen özellikler için kullanıcılar sabırsızlanıyor. 5.7 inçlik ekrana sahip olan Galaxy Note 4'ün fiyatı ne kadar olacak.

Dünya’ya büyük ekranlı akıllı telefonları kabul ettiren model olarak tanınan Galaxy Note serisinin yeni modeli phablet modeline geçişe gittikçe yaklaşıldığının da bir göstergesi. Görünüş olarak geçen sene piyasaya sunulan Galaxy Note 3’ten pek de bir farkı gözükmeyen Galaxy Note 4 farklılıklarını donanımında barındırıyor. 
 
Samsung Galaxy Note 4 Türkiye'de ne kadar olacak?
 
Samsung'un Galaxy Note 4'te, Note 3'teki gibi 940 dolar - 715 Euro fiyat dengesini tutturmak istediği biliniyor. Ülkemizde de herhangi bir ek vergi ya da Samsung Türkiye tarafından ek bir karar alınmadığı sürece, Galaxy Note 4'ün Note 3 ile aynı fiyattan pazara gireği düşünülüyor. Yani cihazın Türkiye'de 2300 - 2200 TL bandında satışa sunulması bekleniyor.
 
Malzeme kalitesinin epey artırıldığı vurgulanan Galaxy Note 4, yine deriye benzer bir arka kaplama ve metal çerçeveye sahip olacak. Ayrıca Galaxy S5'teki gibi parmak izi okuyucusu da cihazda mevcut olacak.
 
 
 
Samsung'un Berlin'de dünyaya duyurduğu ilk akıllı telefonu Galaxy Note 4'tü. Önceki nesil telefonlara kıyasla kenarlarını çevreleyen metal şeritleriyle dikkat çeken cihaz, Galaxy Alpha ile de benzerlik gösteriyor.
 
Suni deri kapağıyla da öne çıkan Galaxy Note 4'ün beyaz, pembe, siyah ve açık kahve rengi olmak üzere 4 farklı rengi bulunuyor. 
 
Her zaman olduğu gibi cihazın akıllı kalemi S Pen, Galaxy Note 4'ün en önemli unsurlarından biri... Samsung, Note 4'ün Note 3'tekine göre iki kat daha fazla basınç hassasiyetine sahip olduğunun da altını çiziyor.
 
Galaxy Note 3 ile aynı ekran boyutuna sahip olan (5.7 inç) Galaxy Note 4, Super AMOLED ekran teknolojisini kullanıyor. 2560x1440 piksel ekran çözünürlüğüne ulaşan cihaz 8.3 mm kalınlığında ve Galaxy Note 3 ile hemen hemen aynı. Ancak yeni Galaxy Note, önceki modele göre 2.3 mm daha uzun ve 0.6 mm daha geniş bir ekrana sahip.
 
Samsung Galaxy Note 4'ün yazılımında yapılan bazı değişikliker de bulunuyor. Yeni bir özellik bir uygulamanın daha küçük bir pencereye sığdırılmasını ve o pencerenin de diğer bir uygulamanın üstünde kalarak hâlâ kullanılmasını sağlıyor. Ayrıca uygulamalar ekran ikiye bölünmüş şekilde de kullanılabiliyor.
 
16 megapiksel dahili kamerası ile oldukça yüksek çözünürlüklü görüntü çekimi yapabilen Galaxy Note 4'in ön yüzünde de 3.7 MP kamera yer alıyor.
 
32 GB dahili hafıza ile gelen ve 3 GB RAM'i ile oldukça hızlı çalışan Galaxy Note 4, microSD kart desteğine de sahip ve Android 4.4.4 KitKat işletim sistemi altında çalışıyor.
 
Ekim ayında satışa sunulması beklenen cihazın fiyatı ise açıklanmadı.
 
 
İŞTE KARŞINIZDA KAVİSLİ EKRANLI GALAXY NOTE EDGE!
 
 
 
Samsung'un bir diğer bombası ise Galaxy Note Edge'ti. Diğer tüm telefonlarından en büyük farkı ise kıvrımlı ekranı. Ekranın kavisli bölümü telefonun sağ kenarını kaplayacak şekilde kenara doğru taşıyor ve telefonun ana görüntü alanından bağımsız şekilde işliyor.
 
Bu kavisli ekran, kullanıcılara uygulamaları başlatacakları veya bilgi gösteriminde bulunabilecekleri özel bir alan sunuyor, üstelik bunu ekranın üstü kapakla örtülü olduğunda bile yapıyor.
 
Kavisli alan ikinci bir bildirim alanı olarak işliyor, böylelikle video izlerken bildirimleri almaya devam ediyorsunuz.
 
Cihazın teknik özelliklerine gelince... 5.7 inç'lik Galaxy Note 4'ün aksine 5.6 inç'lik daha küçük bir ekrana sahip olan Galaxy Note Edge, 2560x1440 piksel ekran çözünürlüğüne ulaşabiliyor.
 
Cihaz bir yandan kalp ritmi ölçebilirken, diğer yandan Galaxy S5'te olduğu gibi parmak izi koruyucuyu da üzerinde barındırıyor.

Soma Toplumsal Dönüşüm Projesine destek olun!

0 yorum:

Yorum Gönder