2.05.2012

Bünyan'a 16 Derslikli Anadolu Lisesi

Kayseri İl Özel İdaresi Genel Sekreterliği eğitim alanında yaptığı ihalelerine bir yenisini daha ekledi.

Kocasinan 24 derslikli Kız Teknik ve Meslek Lisesi , Uygulama Anaokulu ve Pansiyon yapımını içeren ihale 25 firmanın katılımıyla yapıldı . Özel İdare Genel Sekreteri Mustafa Atsız , kurumun çalışmaları arasında eğitimin önemli bir yer tuttuğunu , önceki yıllarda olduğu gibi bu yılda eğitime özel önem verdiklerini kaydetti .

Bu kapsamda Sağlık , Eğitim ve Sosyal Hizmetler Daire Başkanlığı’nın İl Milli Eğitim Müdürlüğü ile birlikte koordineli bir çalışma yürüttüğünü belirten Atsız , bu yıl toplamda 16 büyük işin ihaleye çıktığını , şu ana kadar ihaleye çıkılan 5 okul ihalesinin 3’ünün sonuçlandığını ifade etti .

Atsız , şu bilgileri verdi : ‘’Tomarza ilçesine yapılacak 200 kişilik ortaöğretim pansiyonu ikmal inşaatı , Bünyan ilçesine yapılacak 16 derslikli Anadolu Lisesi yapımı ve Yeşilhisar ilçesine yapılacak 200 kişilik ortaöğretim pansiyonu yapımı işlerine ilişkin ihaleler sonuçlanmış , firmalarla sözleşmeler yapılmıştır . Bugün yaptığımız 24 derslikli Kız Teknik ve Meslek Lisesi , Uygulama Anaokulu ve Pansiyon yapımı işlerini kapsayan ihalemize 25 firma katılmıştır . İhalenin kesin sonucunun açıklanmasını ardından Zümrüt Mahallesi bölgesi çok güzel bir eğitim kampusuna kavuşacaktır . İl Özel İdaresi olarak eğitime önem veriyoruz . Hayırlı olmasını diliyorum . ’’ İl Genel Sekreteri Atsız , önümüzdeki günlerde 11 ayrı büyük çaplı ihalenin yapılacağını sözlerine ekledi .

İl Özel İdaresi Teknik Hizmetler Birimi’nde gerçekleşen ve yaklaşık maliyeti 10 milyon 46 bin lira olan ihalede firmalar 7 milyon 947 bin lira ile 5 milyon 775 bin lira arasında değişen teklifler verdi . İhale , komisyonun yapacağı değerlendirmenin ardından sonuçlanacak .

Soma Toplumsal Dönüşüm Projesine destek olun!

0 yorum:

Yorum Gönder