22.02.2012

KAYSERİ'de OSMANLICA DİL KURSUNA YOĞUN İLGİ

Melikgazi Belediye Başkanı Memduh Büyükkılıç, Melikgazi Belediyesi olarak 16 ayrı branşta mesleki edindirme ve eğitime yardım kursu açtıklarını ancak en büyük ilgiyi Osmanlıca Dil Kursları’nın gördüğünü söyledi...


Osmanlıca Dil Kursunun merkezi

Osmanlıca Dil Kursunun merkezi haline gelen Melikgazi Belediyesinde eğitimci Yusuf Şükrü Şafak tarafından verilen derslere her yıl, yaşlı genç, her meslek grubundan Osmanlıca’ yı okuyup, yazmak isteyen yüzlerce kişi müracaat ediyor.

Memduh Büyükkılıç’a çok teşekkür ediyoruz


Bu dönemki kurslara çok yoğun bir talep olduğunu özellikle üniversite öğrencilerinin Osmanlıcaya olan ilgisinin her geçen gün arttığını belirten Kurs Öğretmeni Yusuf Şükrü Şafak, Osmanlıcayı öğrenmek isteyenlere bu imkânı sağlayan Melikgazi Belediye Başkanı Memduh Büyükkılıç’a çok teşekkür ettiklerini kaydetti.


İki seviyeden oluşan kurslar herkese açık


Osmanlıca Dil kursunun haftada iki gün olmak üzere toplam 150 ders saati olduğunu belirten Başkan Memduh Büyükkılıç “Büyükkılıç “ Her yıl büyük ilgi görmekte olan Osmanlıca Dil Kursları için Belediyemiz adeta merkez oldu. Elinde dedesinden, ninesinden kitap, evrak ve belge olanlar artık bunları okuyup değerlendirmek istiyor. Bir bakıma nesil geçmişini merak ediyor. Geçmişini tanımak istiyor. Özellikle akademik çalışmalar derslerimize ilgi gösteriyor“ dedi.

Osmanlıca yazıları okuyup, Türkçeye çevirdikleri ve yazabildikleri Kursa bu dönem katılan kursiyerler ise Melikgazi Belediyesinin eğitimin her alanında örnek çalışmalar yaptığını, özellikle katıldıkları Osmanlıca kursu sayesinde artık merak ettikleri Osmanlıca yazıları okuyup, Türkçeye çevirdikleri ve yazabildikleri için mutlu olduklarını ifade ettiler.

Soma Toplumsal Dönüşüm Projesine destek olun!

0 yorum:

Yorum Gönder