2.02.2012

HATAY KOALİSYONU


HABER Mİ ŞİMDİ   Kayseri’nin 3 belediyesinin CHP, DSP ve MHP’li belediye başkanı, bir ihbar üzerine Hatay’da aynı araç içinde iki ruhsatsız silahla yakalandı. Tutuksuz yargılanmak üzere serbest bırakıldılar...


ANKARA star
Son dönemde sürekli provokasyon girişimleriyle gündeme gelen Hatay’da 25 Aralık 2010 günü ilginç bir olay daha yaşandı. Kayseri’nin üç ayrı belediyesinin CHP, MHP ve DSP’li olan üç başkanı Hatay’da aynı araçta ruhsatsız silahlarla birlikte yakalandı. Başkanlar silahların araca nasılm konulduğundan habersiz olduğunu iddia etti. Savcılığa çıkarılan 3 başkan tutuksuz yargılanmak üzere serbest bırakılırken, araçtakilerden 51. Bakım Merkez Komutanlığı’nda işçi olan bir kişi tutuklandı.
İHBARLA TAKİP İNŞAATA GÖTÜRDÜ
Üç ayrı partiden üç belediye başkanını aynı anda aynı araç içinde Hatay’da buluşturan ilginç olay 25 Aralık günü İskenderun Polisi’ne gelen bir ihbar ile ortaya çıktı. Edinilen bilgiye göre, ihbar üzerine Kaçakçılık ve Organize Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü ekipleri, 38 YH 834 plakalı aracı takibe aldı. Takip devam ederken, otomobil İskenderun’da bir özel hastanenin yakınındaki inşaatta durdu. Araçtakiler inerek inşaattaki iki bazı kişilerle görüştü.
3 BAŞKAN AYNI ARABADAN ÇIKTI
Görüşmenin ardından takip edilen araç, 31 UY 903 plakalı başka bir otomobille birlikte hareket etti. Otomobiller yola çıktıktan sonra operasyon için düğmeye basan polis, araçları durdurarak arama yaptı. İhbar üzerine takibe başlanan araçta bulunanların Kayseri Yeni Süksün Belediye Başkanı CHP’li Mustafa Navruz, Güllüce Belediye Başkanı MHP’li Erdal Koç ve Elbaşı Belediye Başkanı DSP’li Ahmet Özyürek olduğu belirlendi.
2 RUHSATSIZ BİR RUHSATLI SİLAH
Kayseri Yeni Süksün Belediyesi’ne ait olduğu tespit edilen araçta yapılan aramada, 2 adet  tabanca, tabancalara ait şarjörler ve 68 adet mermi ele geçirildi. Araçtaki Smiht Wesson marka tabancanın ruhsatsız olduğu belirlendi. Sarsılmaz marka bir tabancanın ise ruhsatlı olduğu bildirildi. Diğer otomobilde yapılan aramada ise Parabellum marka bir ruhsatsız tabanca bulundu. Tabancanın 51. Bakım Merkez Komutanlığı’nda işçi olarak çalışan Nurettin Küçük’ün üzerinden çıktığı kaydedildi. 
Derin işlerin merkezi oldu
• Belediye başkanlarının ruhsatsız silahlarla yakalandığı Hatay, son dönemde çeşitli provokasyonlarla dikkat çekiyor. Hatay’ın Dörtyol İlçesi’nde polis aracı çapraz ateşe alınarak 4 polis memuru şehit edilmiş, bunun ardından katiller karakolda denilerek halk galeyana getirilmiş, karakol basılmış ve günlerc e süren olaylar yaşanmıştı. Daha sonra yapılan araştırmalarda polis aracına düzenlenen saldırıda kullanılan aracın MHP’li Belediye Meclis Üyesi’ne ait olduğu belirlenmiş, olay gecesi MHP İl Başkanı ile Ülkü Ocakları başkanının bazı telefon konuşmaları gündeme bomba gibi düşmüştü. 
Fuhuş baskını ve Kaçmaz 
• Hatay son günlerde bir başka ihbar üzerine yapılan fuihuş baskınıyla da gündeme gelmişti. Polise yapılan “otelde zorla kadın alıkonuldu ve kokain kullanılıyor” ihbarı üzerine savcılık kararıyla bir ötele baskın düzenlenmiş, ancak polis zorla kadın alıkonuluyor denilen odaların kayıtlarda boş olduğunu tespit etmişti. Durumdan şüphelenen polisler boş odaları görmek istemiş, kayıtlarda boş görünen 3 odadan Sincan Hakimi Osman Kaçmaz ile bir hakim arkadaşı ve avukatı yanlarında bayanlar olduğu halde çıkmıştı. 
Tutuksuz yargılanacaklar
Emniyetteki işlemlerinin tamamlanmasının ardından nöbetçi savcılığa çıkartılan şüpheli belediye başkanları Erdal Koç, Ahmet Özyörük ve Mustafa Navruz tutuksuz yargılanmak üzere serbest bırakılırken, Nurettin Küçük tutuklanarak cezaevine konuldu. Farklı partilerden üç belediye başkanın ruhsatsız tabancalara aynı otomobille Hatay’a niçin geldikleri anlaşılamadı. Başkanların, ruhsatsız silahlardan haberleri olmadığını söyledikleri öğrenildi.  (STARGAZETE)Soma Toplumsal Dönüşüm Projesine destek olun!

0 yorum:

Yorum Gönder