7.02.2012

BÜYÜK TUZHİSAR'DA TOKİ, TARIM KÖY KURACAK

Yeşildere Tarım Köy Konutları (82 m2) TOKİ, Bünyan İlçesine bağlı Büyük Tuzhisar Beldesin'de tarım köy kuracak. Geçen yıl, Sarıoğlan İlçesi'ne bağlı Çiftlik Beldesi'nde, TOKİ tarafından uygulanan 140 konutluk tarım köy uygulamasının ikincisi, Büyük Tuzhisar Beldesi'nde gerçekleştirilecek...

Tarım köy uygulaması kapsamında yaptırılacak 167 adet müstakil ve bahçeli konut için beldede yaklaşık 100 bin metre karelik alan belirlendi.
Büyük Tuzhisar Belediye Başkanı Mehmet İmir, yaptığı açıklamada, beldenin Sivri bölgesinde yaptırılması planlanan konutlar için imar planlarının tamamlandığını bildirdi.
Konutlar için 200'ün üzerinde başvuru yapıldığını belirten İmir, şu bilgileri verdi:
"Başvuru sahipleri önümüzdeki aylarda TOKİ tarafından Bünyan Ziraat Bankası'na açılacak hesaba 6 bin lira peşinat yatıracak. Belde tarihinin en büyük yatırımlarından biri olacak TOKİ tarım köy uygulaması kapsamında 167 konutluk 2 katlı müstakil bahçeli binaların proje, imar ve zemin etüdü çalışmalarını tamamladık. Herhangi bir olumsuz şartla karşılaşmazsak yapılacak ihalenin ardından bu yıl içerisinde inşaatlara başlanılması planlanıyor. Konut sayısının taleplere göre artırılması ihtimali var. Kesin talepler alındıktan sonra sayı artışı değerlendirilecek. Konutlar, 95 metrekare zemin ve 65 metre kare birinci kattan oluşacak."

Soma Toplumsal Dönüşüm Projesine destek olun!

0 yorum:

Yorum Gönder